Shkëndija, Shkupi e Struga kualifikohen

Futboll

Shkëndija, Shkupi e Struga kualifikohen

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 17:37
Shkëndija, Shkupi e Struga kualifikohen

Sot u zhvilluan përballjet e 1/8 së finales në Kupën e Maqedonisë në futboll. Në derbin lokal të Tetovës, skuadra e Shkëndijës demoloi Renovën, pran rezultatit bindës 5-0. Merxhani, Hebaj dhe Shala, ishin autor të golave për “kuqezinjët”, të cilët siguruan biletën e çerekfinales.

Fitore bindëse shënoi edhe Bregallnica, e cila me 4-0 mundi skuadrën e Ohrit. Katër gola shënoi edh Sileksi, që mundi Bellasicën me 4-2.

Ndërkohë falë golit të shënuar nga Cvetanovski, FC Shkupi mundi Tikveshin me 1-0 në stadumin në Çair.

Katër skuadrat e tjera siguruan kualifikimin në çerekfinale, përmes penaltive, pasi që nuk kishte fitues në 90 minutat e rregullta. Me këtë rast, Vardari eliminoi Skopjen, Makedonija Gjorçe Petrovi ishte më i sukseshme se Akademia Pandevi, ndërsa Pelisteri dhe Struga Trim Lum, eliminuan Rabotniçkin, respektivisht Borecin.

 

KUPA E MAQEDONISË – 1/8 E FINALES

STRUGA TRIM LUM 1:1 Borec (5:4, penalti)

Akad. Pandev 1:1 MAKEDONIJA GJ.P. (5:6)

SHKËNDIJA 5:0 Renova

VARDARI 0:0 Skopje (5:4)

BREGALLNICA 4:0 Ohri

BELLASICA 4:2 Sileksi

PELISTERI 0:0 Rabotniçki ( 5-4)

FC SHKUPI 1:0 Tikveshi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat