Një natë frike për presidentin e klubit gjerman

Futboll

Një natë frike për presidentin e klubit gjerman

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 14:45
Një natë frike për presidentin e klubit gjerman

Një natë frike për presidentin e Union Berlin, Dirk Zingler, i cili u sulmua së bashku me persona të tjerë në një lokal të Roterdamit nga një tifoz i Feyenoord. Dy skuadrat do të përballen sonte në “Conference League”.

Presidenti i klubit gjerman ishte në mesin e një grupi drejtuesish kur u sulmua.

Njëri nga njerëzit që ndodhej me të përfundoi në spital. Policia e Roterdamit arrestoi një 25-vjeçar, i cili, së bashku me një grup njerëzish, hodhën karrige dhe objekte të tjera.

“Për fat të mirë nuk pati lëndime serioze. Unë nuk mendova se një gjë e tillë mund të ndodhte.

Grupi që shoqëronte presidentin në momentin e incidentit përbëhej nga rreth një e treta femra, kishte edhe të moshuar”, – tha zëdhënësi i klubit gjerman për “Dpa”, duke shtuar se i plagosuri tashmë është larguar nga spitali. Feyenoord e dënoi menjëherë incidentin dhe i kërkoi falje Union Berlinit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat