Salah, pasuesi i Mbappes

Futboll

Salah, pasuesi i Mbappes

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 19:11
Salah, pasuesi i Mbappes

Mohamed Salah shihet nga PSG-ja si pasuesi ideal i Kylian Mbappe.

Kërkesat e fundit e Mohamed Salah drejt Liverpoolit për një pagë prej 500.000 euro në javë, ka ndërprerë negociatat për rinovimin e kontratës.

Redsat nuk duan t’ia plotësojnë atij këto kërkesa dhe nuk përjashtohet largimi nga Anfield.

Salah ka alternativa tjera nëse Liverpooli përfundimisht i thotë jo rinovimit me 500 mijë euro në javë, atë e do Paris Saint Germanin.

Sipas Todo Fichajes, PSG dëshiron shërbimet e anësorit për ta zëvendësuar Kylian Mbappen.

Francezi ka mundësi të largohet për Real Madridin, e që Salah ka të gjithë potencialin për ta zëvendësuar.

Salah nuk do ta ketë të vështirë për të gjetur një destinacion të ri gjatë verës, duke e ditur është një nga më të mirët në botë në pozicionin e tij, epitet që e ka fituar natyrisht, falë paraqitjeve mbresëlënëse në Angli me Redsat ku ka fituar Premierligën e Champions Leaguen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat