Lineker për Ronaldon: Pa diskutim goditësi më i mirë më kokë

Futboll

Lineker për Ronaldon: Pa diskutim goditësi më i mirë më kokë

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 19:15
Lineker për Ronaldon: Pa diskutim goditësi më i mirë më kokë

Një gol vendimtar me kokë. Përsëri në minutat e fundit.

Cristiano Ronaldo ka qenë protagonist në fitoren me përmbysje të Manchester United kundër Atalanta-s në Champions League.

Një ndeshje e fituar 3-2 nga Djajtë e Kuq dhe që është vendosur nga ajo që për Gary Lineker është bërë specialiteti i portugezit.

Legjenda e futbollit anglez ka bërë disa komente në Twitter gjatë ndeshjes, por njëri prej tyre ka tërhequr më shumë vëmendjen e tifozëve.

“Çfarë goli nga ana e Cristiano Ronaldo-s!”, ka shkruar Lineker. “Mendoj se është pa diskutim goditësi më i mirë më kokë që futbolli ka parë ndonjëherë”.

Një kompliment i madh për portugezin, i cili e ka perfeksionuar me të vërtetë këtë gjest teknik dhe atletik që, sipas ish-sulmuesit është pika më e fortë e CR7.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat