Një 4-vjeçar të Arsenali

Futboll

Një 4-vjeçar të Arsenali

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 20:08
Një 4-vjeçar të Arsenali

Zayn Ali Salman është katër vjeç dhe akoma shkon në kopsht, por është blerja më e re e akademisë së Topçinjve, sopas BBC.

Një talent i rrallë, i pikasur nga vëzhguesit e klubit londinez teksa çmendte fëmijët me moshë dy herë më të madhe se ai.

Për fenomenin e vogël ka folur Austin Schofield, i cili e stërvit në First Touch Football Academy.

“Natyrisht e kemi lënë me fëmijët e moshës së tij, katër, pesë dhe gjashtë vjeç dhe dukej se ishte shumë përpara të tjerëve. Mënyra si e gjuan topin është  gjëja më e mirë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat