E pabesueshme, ky klub e turpëron Romën e Mourinhos

Futboll

E pabesueshme, ky klub e turpëron Romën e Mourinhos

Nga: K.Goca Më: 21 tetor 2021 Në ora: 20:34
E pabesueshme, ky klub e turpëron Romën e Mourinhos

Bodo/Glim i shkakton debakël Romës me rezultat 6:1, në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit C të Conference League në futboll.

Roma turpërohet keq nga një skuadër solide siç është Bodo/Glim nga Norvegjia.  

Për Bodon shënuan Bothem (8', 52' e 80'), Berg (20'), Solbakken (71'), Pellegrini (78') dhe për Romën Perez (28').

Bodo kryeson me 7 pikë e Roma renditet në pozitën e dytë me 6 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat