Depay prezanton El Clasico-n: Është një ëndërr

Futboll

Depay prezanton El Clasico-n: Është një ëndërr

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 18:32
Depay prezanton El Clasico-n: Është një ëndërr

Memphis Depay, sulmuesi i Barcelona-s, ka folur për El Clasico-n e së dielës kundër Real Madrid, që do të zhvillohet të dielën në La Liga:

“Është një ndeshje që e shikojnë në të gjithë botën, për mua është një ëndërr të luaj në El Clasico. Ka një dëshirë të madhe të përballem me Real Madrid dhe jam i sigurt se do të jetë spektakolare”, ka thënë holandezi për kanalet zyrtare të La Liga-s.

“Unë nuk ndjej asnjë presion, jam i lumtur dhe është e pabesueshme kur zbres në fushë në Camp Nou. Megjithatë, ndiej s e mund të jap akoma më shumë, nuk jam plotësisht i kënaqur për rendimentin tim”, ka shtuar Depay.

“Dua të shënoj më shumë gola dhe të jap më shumë asiste me fanellën e Barçës”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat