Anfileld është stadiumi më i urryer në Europë

Futboll

Anfileld është stadiumi më i urryer në Europë

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 19:13
Anfileld është stadiumi më i urryer në Europë

Në një intervistë Arsen Wenger ka folur për rivalin më të ashpër të Arsenalit në Premier League, Liverpool ku edhe ka bërë një skanim të situatës se përse ato kishin 30 vite pa fituar një kampionat ndërsa në Champions League bënin shumë mirë.

“Në Premier League kishin 30 vite pa fituar një titull, ndërsa në Champions League gjithmonë bënin mirë.

Përse?!

Anfield. Ndeshjet në shtëpi.

Për kundërshtarët është i stadiumi më i urryer në Europë. Është i vetmi stadium ku nuk do të dëshironin të luanin kurrë”- është shprehur francezi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat