Pioli jep detaje të reja rreth lëndimeve

Futboll

Pioli jep detaje të reja rreth lëndimeve

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 19:49
Stefano Pioli

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka folur në konferencën e tij për shtyp në prag të duelit me Bolognan që “Kuqezinjtë” e zhvillojnë gjatë ditës së nesërme (e shtunë).

Tekniku italian ka dhënë më të rejat nga lëndimet me Rebic dhe Kessie që do të jenë jashtë kësaj sfide, kurse ndodhet në dilema të mëdha se me kë të startoj në qendër të sulmit, me Giroud apo Ibrahimovic.

“Ibra duhet të luajë dhe stërvitet. Ai ka stërvitur me ne për një javë. Është e qartë se koha e lojës do të rritet por unë ende duhet të vendos se kush do të fillojë nga minuta e parë mes tij dhe Giroud".

“Për momentin kushtet e tyre fizike nuk na lejojnë të dalim në fushë të dy në fushë. ”

Duke folur për sulmuesit, Pellegri është i padisponueshëm: “Ai kishte një inflamacion të lehtë gjatë javës dhe nuk do të thirret për ndeshjen e nesërme”.

Asgjë për të bërë për rikuperimin e Rebic dhe Kessié: “Krahasuar me ndeshjen e Portos ne rikuperojmë Conti dhe Castillejo. Kessié kishte një grip këtë javë dhe nuk do të jetë në dispozicion për ndeshjen e nesërme. Rebic u përpoq të ishte atje, por ai ende ka dhimbje në kyçin e këmbës ku bëri goditjen të shtunën e kaluar dhe nuk do të jetë në dispozicion”.

Pas lotëve kundër Veronës, anësori spanjoll, Castillejo mund të ketë një tjetër shans: “Castillejo e pashë mirë këtë javë, ai është ndër kandidatët për të luajtur si Saelemaekers dhe të tjerë, por unë do t’i bëj zgjedhjet vetëm në mëngjes”.

Kur flasim për liderët, nga ana tjetër, Pioli nuk bën dot pa Kalabrinë: “Kur është në dispozicion, ta shohësh në krahun e majtë është zgjidhje, por unë e preferoj në të djathtë”, ka përfunduar tekniku italian. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat