Arsenali tregon fuqinë kundër Aston Villës

Futboll

Arsenali tregon fuqinë kundër Aston Villës

Nga: K.G. Më: 22 tetor 2021 Në ora: 22:53
Arsenali tregon fuqinë kundër Aston Villës

Arsenali arkëton tre pikë të rëndësishme në luftë për t’u ngritur sa në pjesën e epërme të tabelës në Premier League.

‘Topçinjtë’ treguan fuqinë ndaj Aston Villës, duke e mposhtur me rezultat 3:1.   

Futbollistët Partey (23’), Aubameyang (45+5’) e Smith Rowe (56’) shënuan për Arsenalin dhe Ramsey (82') për Aston Villën.  

Duhet theksuar minutën e 45+5, portieri Martinez e ka pritur penalltinë e Aubameyangut, por topi rikthehet të futbollisti i cili e dërgon në rrjetë.

Pas javës së 9-të, Arsenali zë vendin e 9-të me 14 pikë, ndërsa Aston Villa është e 13-ta me 10 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat