Zeqiri shënon në Gjermani

Futboll

Zeqiri shënon në Gjermani

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 23:00
Zeqiri shënon në Gjermani

Pas 3 humbjesh rresht dhe 4 javësh pa fitore, Mainz u rikthye te suksesi në Bundesliga.

Këtë e bëri këtë duke marrë një fitore të thjeshtë ndaj Augsburg me rezultatin 4:1.

Një ndeshje e zgjidhur shpejt nga Mainz që shënoi 3 herë në pjesën e parë me Onisiwo, Bell dhe Bukhard.

Në pjesën e dytë hyri në fushë për miqtë sulmuesi me prejardhje nga Kosova, Andi Zeqiri (69'), i cili shënoi golin e nderit për Augsburg, ndërkohë që fitorja e Mainz u vulos nga goli i dytë nē kë këtë sfidë i Bukhard.

Zeqiri u aktivizua nga minuta e 46-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat