Gjilani lider, Feronikeli fundoset 

Futboll

Gjilani lider, Feronikeli fundoset 

Nga: Kemajl Goca Më: 23 tetor 2021 Në ora: 14:58
Ismet Munishi

Gjilani i Ismet Munishi arkëton tre pikë dhe merr kreun e tabelës në elitën e futbollit të Kosovës.

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj Feronikelit nga Drenasi, në ndeshjen e javës së 11-të.

Tre pikë që peshojnë shumë për Gjilanin, ndërsa “Nikli” është në krizë të thellë të rezultateve, duke pësuar humbjen e tretë rresht. 

Në minutën e 64-të, Halili kryeson brenda zonës dhe Blerim Krasniqi shumë mirë e godet me kokë topin duke shënuar për fitoren 1:0.

Gjilani kryeson me 20 pikë, ndërsa Feronikeli është në fund me 10 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat