Liria - Trepça 89. derbi i rivalëve të vjetër

Futboll

Liria - Trepça 89. derbi i rivalëve të vjetër

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 11:40
Liria - Trepça 89. derbi i rivalëve të vjetër

Liga e Parë nuk ndalet, pasi do të vazhdojnë të luhen ditën e sotme ndeshjet e xhiros së 10-të në dy grupet.

Katër sfida do të zhvillohen në Grupin A derisa tri të tjera në Grupin B gjatë ditës së sotme.

Të gjitha ndeshjet që janë në program për tu luajtur do të nisin me fillim nga ora 13:00.

Vëmendja e adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në Prizren, ku Liria pret liderin Trepçën ’89.

Interesant në Grupin A është edhe takimi mes Vëllaznimit dhe Onix, derisa ndeshja kryesore në Grupin B zhvillohet në kryeqytet, ku Flamurtari pret Arbërinë.Liga e Parë:

Grupi A

Liria – Trepça ’89
Trepça – Istogu
Vëllaznimi – Onix
Besa – Rahoveci

Grupi B

Vllaznia – Ferizaj
Kika – Fushë Kosova
Flamurtari – Arbëria

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat