Gasperini: Më përjashtoi një djalosh!

Futboll

Gasperini: Më përjashtoi një djalosh!

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:08
Gasperini: Më përjashtoi një djalosh!

Atalanta u barazua sot në sekondat e fundit të ndeshjes së luajtur në shtëpi ndaj Udinese me një gol të Beto, teksa Gian Piero Gasperini u përjashtua me karton të kuq nga arbitri…

“Nuk ishte një ndeshje e madhe në nivel teknik, por nuk ishte e lehtë. Ne e mbajtëm mirë fushën, ne kryenim gjithmonë ndeshjen tonë.

Duhej të kishim kujdes për kundërsulmet e tyre. Kur zhbllokuam lojën kishte raste të mira, mund ta mbyllnim. Nëse kjo nuk ndodh, është normale që një top joaktiv mund të përcaktojë rezultatin”.

Si e komentoni dëbimin tuaj?

“Përjashtimi është absurd, bëhem i pambrojtur nëse nuk kam një homolog që më shpjegon. Nuk kam bërë absolutisht asgjë, ka pasur një faull, pastaj ka qenë manovra jonë dhe e tyre, pastaj janë këta zotërinj arbitra që duhet të nxjerrin fytyrën dhe të shpjegojnë vendimet që marrin… Një djalosh më përjashtoi…”

Në një lojë ku nuk ka pasur protesta, është e vështirë të pranohet ky karton i kuq. Ata nuk kanë si të shpjegojnë se çfarë panë, çfarë shkruajnë mbaron atje.

Sistemi bëhet i lehtë gabojne. Ata jane profesionistë, ndoshta nuk paguhen shumë, shpresoj t’i paguajnë shumë dhe më shumë. Por shpresoj që ta vendosin fytyrën, kjo është vërtetë e pakomentueshme.

Një profesionist nuk qëndron në të njëjtën anë për njëzet vjet”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat