Taipi: Ja pse Gjelbrimi është lojtar më i mirë se unë

Futboll

Taipi: Ja pse Gjelbrimi është lojtar më i mirë se unë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:21
Taipi: Ja pse Gjelbrimi është lojtar më i mirë se unë

Shqiprim Taipi ishte njeriu i ndeshjes Kukësi-Vllaznia duke shënuar dhe një perlë ndaj shkodranëve.

Pas ndeshjes, në prononcimin për mediat Taipi u shpreh se e ka më të lehtë të shënojë nga distanca dhe tha se vëllai, Gjelbrimi është lojtar më i mirë dhe më teknik.

“Mund të them se më lehtë e kam të shënoj nga larg se nga afër se kam humbur disa raste të pastra. Pmund të them se të gjithë e dimë se Skëndërbeu ka probleme, e dimë që Kukësi ka probleme në Europë dhe kam ardhur për titullin.

Mund të them se vllau është lojtar më i mirë sepse ai është më teknik ndërsa unë jam më luftarak. Është një ndjenjë shumë e mirë sepse më ka ndodhur për herë të parë që luaj me vllain”, u shpreh Shqiprim Taipi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat