Lulaj më i miri i kampionatit

Futboll

Lulaj më i miri i kampionatit

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:54
Lulaj më i miri i kampionatit

Diego Longo fitoi sfidën e trajnerëve të huaj të Superiores ndaj Thomas Brdariç, me Kukësin që triumfoi 2-0 ndaj Vllaznisë, ndërsa në fund të ndeshjes pranoi se ishte mjaft i kënaqur me atë që tregoi skuadra verilindore në fushën e lojës.

“Vllaznia është një ekip shumë i mirë, që i shënoi 6 gola Dinamos dhe e dinim që janë skuadër pretendente për titullin kampion. E dinim se për të fituar duhej të ishim shumë kompaktë dhe ia dolëm të shënojmë dy gola, por mund të bënim më shumë. Ata luajtën shumë mirë, por edhe ne u treguam racionalë.

Jam i kënaqur që nuk pësuam asnjë gol sot dhe rregulluam balancat.

Kemi punuar shumë dhe po rritemi, por tani duhet të shënojmë më shumë, pasi i kemi mundësitë. Basha është një lojtar fantastik, por unë doja diçka ndryshe.

Për mënyrën se si luajmë nuk varemi shumë nga qendra e mbrojtjes, por unë mendoj se Lulaj është mbrojtësi më i mirë në Superiore, ndërsa Bytyçi është një i ri shumë i talentuar ,që shumë shpejt do të jetë pjesë e U21-shit. Megjithatë kur sulmon gjithmonë, ndonjëherë edhe do kapesh në vështirësi e të pësosh. Duhet të jemi të gjithë kompaktë dhe sot ishim kështu, ndaj fituam”, tha italiani i Kukësit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat