Befason Klopp: Nuk më interesonte...

Futboll

Befason Klopp: Nuk më interesonte...

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 22:08
Befason Klopp: Nuk më interesonte...

Një fitore si ajo ndaj Manchester United (0:5) nuk e kishte imagjinuar kurrë, ndaj Jurgen Klopp e ka të vështirë të gjejë fjalët e duhura…

“Çfarë mund të them? A e prisja këtë? Jo. Ajo që bëmë ishte çmenduri!

Presioni i lartë, fitimi i topave, shënuam gola të mrekullueshëm. U thashë futbollistëve në pjesën e parë të luanin më mirë. E kontrolluam lojën pas golit të pestë, nuk kishte të bënte me shënimin e më shumë golave, rëndësi kishte të mos kishim dëmtime”

Rezultati është i çmendur, pyeta nëse ka pasur një rezultat të tillë në histori. Lojtarët shkruan një pjesë të bukur të historisë. Është e veçantë, por ne nuk festojmë si të çmendur.

Kemi respekt për kundërshtarët, ishim me fat në disa momente, United nuk është në momentin më të mirë”

Për dëmtimet: “James Milner ka një problem në kofshë, më tregoi se diçka nuk ishte në rregull. Për Naby Keitan duhet të shohim, ka një problem në këmbë.”

Salah – “Mo ishte aty për të shënuar gola. Ai e përballon shumë mirë famën, kënaqet me futbollin e tij. E dija që dëshiron ta mbyllë karrierën këtu, e di situatën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat