Interi barazon me Juventusin në derbin e madh italian 

Futboll

Interi barazon me Juventusin në derbin e madh italian 

Nga: K.Goca Më: 24 tetor 2021 Në ora: 22:44
Interi barazon me Juventusin në derbin e madh italian 

Interi barazon me rezultat 1:1 në derbin e madh italian, në përballje me Juventusin, në ndeshjen që u zhvillua në “San Siro”.

Goli i futbollistit boshnjak, Edin Dzeko, nuk ishte vendimtar për zikaltrit.

Kampioni në fuqi bëri lojë të mirë por nuk mori tre pikë në luftë për kreun e tabelës. 

Sulmuesi boshnjak shënoi në portën boshe pas një topi të kthyer nga shtylla që e goditi (rreth 20 metra) Hakan Calhanoglu.

Në minutën e 89-të, Paulo Dybala nga penalltia barazon rezultatin 1:1. 

Pas javës së nëntë në Serie A, Napoli kryeson me 25 pikë, duke lënë pas MIlanin me 25, Interin 18, Romën 16 pikë, ndërsa Juventusi zë vendin e gjashtë me 15 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat