Batatina në procedurë disiplinore

Futboll

Batatina në procedurë disiplinore

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 17:39
Batatina në procedurë disiplinore

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Bekim Behrami – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.10.2021 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së 11-të të BKT Superligës dhe xhiros së 10-të të VIVA FRESH Ligës së Parë Grupi A dhe Grupi B, edicioni 2021-2022.

Pas verifikimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve dhe incizimeve televizive gjeti prova për hapje të procedurës disiplinore ndaj:

Kryetrajnerit të FC ”Llapi” Tahir Batatina me nr ID.001144M77.

Pas përfundimit të ndeshjes Llapi- Drita në prononcim për media akuzon gjyqtarët e ndeshjes në krye me Genc Nuzën për ndikim në rezultat dhe se ja dhuruan pikët FC ”Drita”. Sipas xhirimit TV.

Bazuar në nenin 32 paragrafi 1 të Rregullores disiplinore kërkohet deklaratë shtesë nga kryetrajneri i FC ”Llapi” Tahir Batatina. Afati datë 29.10.2021 ora 13:00. njofton Komisioni disiplinor; shkalla e parë, kryetar: Metë Çeku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat