Sassuolo turpëron Juventusin në Torino

Futboll

Sassuolo turpëron Juventusin në Torino

Nga: Kemajl Goca Më: 27 tetor 2021 Në ora: 20:26
Frattesi

Juventusi zhgënjen në duel me Sasuolon, duke pësuar humbje me rezultat 1:2.

Sassuolo kthehet me tre pikë të mëdha nga Torino, duke e turpëruar “Zonjën e Vjetër”.

Në fund të pjesës së parë përkatësisht në minutën e 44-të, Frattesi shënon duke iu falënderuare dhe një pakujdesisë të mbrojtjes së Juves. 

Në minutën e 76-të, McKennie barazon rezultatin 1:1.

Në minutën e 90+5, Lopez shënon për fitoren e madhe të Sassuolos.

Pas javës së 10-të në Serie A, Juventusi zë vendin e 7-të ne 15 pikë, ka 13 me pak se lideri Milani dhe  Sassuolo renditet në të 9-tën me 14 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat