Empoli - Inter, Ismajli e Bajrami nga minuta e parë

Futboll

Empoli - Inter, Ismajli e Bajrami nga minuta e parë

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 20:31
Empoli - Inter, Ismajli e Bajrami nga minuta e parë

Interi do të tentojë sonte që të rikthehet te fitorja në Serie A, pasi në dy ndeshjet e fundit ka regjistruar një humbje dhe një barazim.

Kampioni në fuqi italian sonte do të luajë në udhëtim te Empoli, në ndeshjen e javës së dhjetë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Carlo Castellani”.

Te Empoli nga minuta e parë sonte do të luajnë dy reprezentuesit e Shqipërisë, Ardian Ismajli dhe Nedim Bajrami. Kurse, Kristjan Asllani dhe Samir Ujkani ndodhen në bankën e rezervistëve.

Formacionet zyrtare:

Empoli: Vicario; Stojanovic, Ismajli, Luperto, Parisi; Zurkowski, Ricci, Bandinelli; Bajrami; Cutrone, Pinamonti.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Gagliardini, Dimarco; Sanchez, Martinez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat