Liverpooli dhe Tottenhami - kualifikohen

Futboll

Liverpooli dhe Tottenhami - kualifikohen

Nga: K.G. Më: 27 tetor 2021 Në ora: 22:41
Liverpooli dhe Tottenhami - kualifikohen

Liverpooli ashtu siç pritej edhe kualifikohet në çerekfinale të Carabao Cup në Angli.

Prestoni si vendas mposhtet me 2:0 nga Liverpooli.

Futbollisti Minamino në minutën e 62-të e Origi në atë të 84-tën shënuan për fitoren e Liverpoolit.

Tottenham si mysafirë e mundi me 1:0 Burnleyn. 

Autor i golit është Lukas në minutën e 68-të, gol që e kualifikon Tottenhamin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat