Roma dhe Lazio kthehen te suksesi

Futboll

Roma dhe Lazio kthehen te suksesi

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 23:06
Roma dhe Lazio kthehen te suksesi

Interi kthehet të fitojë dhe e bën në një ndeshje jo të lehtë në fushën e Empolit. Mjaftojnë golat e D’Ambrosio dhe Di Marco për të mposhtur djemtë e Andreazzolit dhe mesfushorit shqiptar Nedim Bajrami, që në pjesën e parë u pengua në zonë por VAR nuk e sinjalizoi episodin e penalltisë.

Një asist i Sanchez dhe devijimi me kokë nga D’Ambrosio.

Në pjesën e dytë, Riçi doli me të kuq dhe gjithçka u bë e lehtë për ekipin e Inzaghit, që shënoi edhe golin e dytë me Di Marco.

Fitojnë edhe Roma e Lazio.

Verdhekuqtë, me Mourinho në tribunë, arritën të përmbysin Cagliarin në Sardenjë.

Vendasit kaluan në avantazh me Pavoletti, por ishin Ibanez dhe kapiteni Pellegrini (super goditje dënimi) që i dhanë suksesin para ndeshjes me Milanin në fundjavë.

Cagliari -Roma 1:2
53′ Pavoleti / 71′ Ibanez, 78′ Lo. Pelegrini.

Lazio-Fiorentina 1:0
52′ Pedro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat