West Ham eliminon Manchester Cityn

Futboll

West Ham eliminon Manchester Cityn

Nga: K.G. Më: 27 tetor 2021 Në ora: 23:14
West Ham eliminon Manchester Cityn

Manchester City zhgënjen në Londër.

City befasohet, eliminohet nga Carabao Cup.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras (0:0), por West Ham triumfon me penallti me rezultat 5:4.

Noble, Bowen, Dawson, Cresswell e Benrahma shënuan nga penalltitë për West Ham-in dhe Cancelo, Grabriel Jesus e Grealish shënuan për Cityn e dështoi futbollisti Foden.

West Ham kualifikohet në çerekfinale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat