Ja kush është favoriti për stolin e Barcelonës

Futboll

Ja kush është favoriti për stolin e Barcelonës

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 08:16
Ronald Koeman

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka zbuluar favoritin për të marrë stolin e Barcelonës.

Pas humbjes nga Rayo Vallecano, Barcelona e shkarkoi trajnerin Ronald Koeman shkaku i rezultateve të dobëta.

Romano përmes një postimi në “Facebook” konfirmoi se Xavi është pasuesi më favorit për teknikun holandez.

“Xavi është ende duke u konsideruar favoriti për të marrë punën e Barcelonës. Ai do donte të rikthehej siç ka njoftuar më herët. Bordi i Barcelonës kontaktoi Xavin para disa javëve. Ende në pritje për të vazhduar bisedimet.

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ishte në listë gjithashtu”, shkroi ai.

Ditët e ardhshme do jenë vendimtare, ku edhe do mësohet nëse Xavi do e merr stolin e blaugranasve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat