Marcus Rashford: Ndihem i turpërur nga humbja kundër Liverpoolit,

Futboll

Marcus Rashford: Ndihem i turpërur nga humbja kundër Liverpoolit,

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 09:09
Marcus Rashford

Marcus Rashford ka thënë se ndihet i turpëruar nga humbja 5:0 e Manchester Unitedit kundër Liverpoolit të dielën, duke shpjeguar se turpërimi ishte arsyeja që ai kishte heshtur në rrjetet sociale ditëve të fundit.

Sulmuesi anglez e pranoi se rezultati ishte i padrejtë ndaj tifozëve të Unitedit dhe u zotua se do t’ua shpaguajë atyre këtë gjatë sezonit.

Ajo ishte disfata më e thellë e Manchester Unitedit në shtëpi ndaj Liverpoolit dhe humbja e parë me pesë gola në shtëpi që prej shkurtit 1955.

Të mërkurën mbrëma, Rashfordi ka kërkuar publike për humbjen e Manchester Unitedit pas disa ditësh reflektimi.

“Nuk mund të gënjej se ju nuk kemi dëgjuar nga unë këtu sepse, si tifoz i Unitedit, nuk e dija se çfarë të thosha pas të dielës. U turpërova. Tifozët tanë janë gjithçka dhe ju nuk e meritoni këtë. Ne po punojmë fort për ta rregulluar këtë. Duhet të korrim sukses”, shkroi Rashford.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat