Bayerni nuk e pësonte humbje të rëndë që nga 1978

Futboll

Bayerni nuk e pësonte humbje të rëndë që nga 1978

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:02
Bayerni nuk e pësonte humbje të rëndë që nga 1978

Bayerni i Mynihut i dha lamtumirën Kupës së Gjermanisë pas një humbjeje të befasishme me shifrat 5-0 në transfertën nda Borussia Monchengladbach, një disfatë që do të mbahet mend gjatë nga gjigantët e futbollit gjerman.

Kjo pasi një humbje të tillë me 5 apo më shumë gola, Bayerni nuk e pësonte që nga 1978-a e largët, kur mposhtej 7:1 nga Fortuna Dusseldorf, ndërsa disfata më e rëndë në historinë e klubit bavarez daton më 1976-ën, 7-0 përballë Schalke 04.

Për më tepër, bavarezët pësuan 5 gola nga 7 gjuajtje të kundërshtarit dhe vetë u mjaftuan me një kontroll steril të topit, teksa pas 85 ndeshjesh që shënojnë radhazi, këtë herë ndalen dhe e mbyllin 90-minutëshin pa dërguar topin në rrjetë asnjëherë.

“Ne thjesht nuk ishim aty. Ne nuk fituam asnjë dyluftim e nuk bëmë asnjë ndërhyrje në pjesën e parë.

Çdo gjë që mund të shkonte keq, shkoi, pasi ishim të gjithë në një “black out”, dhe nuk luajtëm për asnjë moment”, deklaroi drejtuesi i bavarezëve, Hasan Salihamixhiq, i cili u shfaq para mediave në mungesë të trajnerit Julian Nagelsmann, i cili vijon të jetë i izoluar pasi ka rezultuar poziti ndaj koronavirusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat