Trajneri i Empolit nuk përmbahet

Futboll

Trajneri i Empolit nuk përmbahet

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:08
Trajneri i Empolit nuk përmbahet

Empoli është mundur nga Interi me shifrat 2-0 dhe ndeshja nuk ka kaluar pa polemika.

Skuadra vendase ka qenë shumë e acaruar me faktin që VAR nuk ka gjykuar penallti një faull të D’Ambrosios ndaj Bajramit, kur rezultati ishte 0-0. Pak çaste më vonë, ishte pikërisht D’Ambrosio i cili shënoi golin e 1-0 duke ndryshuar fatin e sfidës.

Në rrjetet sociale është gjykuar se si ky është shembulli tipik i favorizimit të ekipeve të mëdha, duke sulmuar edhe Interin si pjesë e atyre që përfitojnë më së shumti nga gabimet e gjyqtarëve, ose më saktësisht vendimet që nuk jepen kundër zikaltërve.

Trajneri i Empolit, Andrea Andreacoli, nuk është përmbajtur pas sfidës.

“Nuk kam asgjë me gjyqtarin, ai drejtoi mjaft mirë. Kur hyra në dhomat e zhveshjeve në fund të ndeshjes, më treguan episodin e Bajramit ndaj shkova të flisja me gjyqtarët. I vlerësoj shumë se bëjnë një punë të vështirë dhe ndaj ka edhe mjete si VAR për t’i ndihmuar. Po përse nuk i ndihmojnë? Çfarë po bënte Valeri (gjyqtari i VAR)? Edhe nipi im 4 vjeç e sheh këtë situatë.

Nuk flas për arbitrimin, Çifi e ka drejtuar mirë, nuk e pa episodin. Valeri duhej ta shihte në VAR! Nëse e shoh unë dhe ti, duhet ta bëjë edhe ai, vetëm nëse ka qenë i shpërqendruar. Të na thotë “isha në banjë” dhe nuk e pa”, theksoi trajneri i Empolit në intervistën pas sfidës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat