Talenti i Shqipërisë që luajti dje ndaj Interit

Futboll

Talenti i Shqipërisë që luajti dje ndaj Interit

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:33
Talenti i Shqipërisë që luajti dje ndaj Interit

Është momenti i Kristjan Asllanit! Mesfushori 19-vjeçar është pjesë e Empolit dhe shihet me një të ardhme të madhe.

Në Itali janë të sigurt se Asllani është “xhevahiri i ri” i kësaj skuadre.

Tashmë ka nisur edhe përshtatja e tij për t’u futur në ekipin e parë, teksa ka pasur disa minuta për të edhe ndaj Interit.

Asllani do të aktivizohej në minutën e 68 dhe për “Calciomercato” meriton notën 6, megjithëse nuk kishte kohën e mjaftueshme për të treguar vlerat që zotëron. Fatmirësisht 19-vjeçari është pjesë e moshave të Shqipërisë dhe në elitën e futbollit italian do të kemi një tjetër përfaqësues kuqezi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat