Liverpooli kryeson garën për lojtarin

Futboll

Liverpooli kryeson garën për lojtarin

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 12:48
Liverpooli kryeson garën për lojtarin

Liverpooli thuhet se është duke udhëhequr garën për transferimin e mesfushorit anglez të Leeds United, Kalvin Phillips.

Philipps ka shkëlqyer me Leedsin dhe kombëtaren e Anglisë duke u bërë njëri nga lojtarët më të preferuar të klubeve kryesore të Ligës Premier.

Megjithatë, tani thuhet se ka një skuadër favorite për shërbimet e tij.

Sipas mediumit The Daily Star, Liverpool po udhëheq garën për të nënshkruar me yllin e Leeds United, Kalvin Phillips.

Manchester Unitedi gjithashtu ka qenë i lidhur me 25-vjeçarin, por ai nuk do të dëshironte të transferohej në Old Trafford për shkak të rivalitetit të vjetër të klubit me Leeds.

Liverpooli do të ishte zgjedhja e parë e Phillips si destinacion i ardhshëm, por ai është ende nën kontratë me Leeds deri në vitin 2024 dhe ata tashmë kanë hapur bisedimet për një zgjatje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat