Pioli: Rëndësi ka rezultati dhe fitoret

Futboll

Pioli: Rëndësi ka rezultati dhe fitoret

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 13:17
Pioli: Rëndësi ka rezultati dhe fitoret

Milani ka fituar pesë ndeshjet e fundit në Serinë A të luajtura në “San Siro”, ndërkohë Stefano Pioli është trajneri i parë i Milanit që ka arritur pesë fitore radhazi në shtëpi në kampionat që nga koha kur ekipi drejtohej nga Klarenc Sedorf (në vitin 2014).

Kjo është vetëm një tregues i asaj që po bën 55-vjeçari, i cili ka dhënë dje një intervistë ekskluzive për televizionin e klubit.

Si ndiheni pas një ndeshjeje aq të lodhshme si ajo me Torinon?

"E dinim që nuk do të ishte e lehtë dhe e prisnim të kishim probleme. Në pjesën e parë mundëm të kontrollonim disi situatën, ndërsa në të dytën pësuam rënie.

Rëndësi ka rezultati dhe fitoret ndihmojnë për renditje dhe rikuperimin më të shpejtë të energjive. Unë jam i lumtur për mënyrën se si djemtë luajtën", tha Pioli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat