Ky është zëvendësuesi i Koeman te Barcelona

Futboll

Ky është zëvendësuesi i Koeman te Barcelona

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 14:07
Ky është zëvendësuesi i Koeman te Barcelona

Sergi Barjuan është emëruar trajner i përkohshëm i Barcelonës pas shkarkimit të Ronald Koeman.

Lajmi është konfirmuar nga klubi katalunas përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare.

“Barcelona bën me dije se Sergi Barjuan, trajneri aktual i Barçës B, do të marrë provizorisht drejtimin teknik të ekipit të parë. Pozicioni i përkohshëm në stolin e ekipit të parë do të mbyllet sapo klubi të mbyllë punësimin e një trajneri të ri, pas shkarkimit të Ronald Koeman”, shkruhet në komunikatë.

Barjuan pritet të drejtojë Barcelonën deri sa Xavi Hernandez të zgjidh çështjen e kontratës me klubin arab, Al-Sadd.

Barjuan drejtoi më parë skuadrën B të Barcelonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat