Dzeko lojtari i muajit tetor

Futboll

Dzeko lojtari i muajit tetor

Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 15:45
Dzeko lojtari i muajit tetor

Boshnjaku Edin Dzeko është shpallur lojtari i muajit tetor për ekipin e Inter-it.

Sulmuesi i Interit ka realizuar 6 ndeshje në tetor ku ka shënuar 3 gola dhe ka asistuar 1. Çmimin e ka dhënë kompania e njohur “LENOVO”.

Interi bëri një sondazh në “Twitter” ku fitues doli Perishiq por nga votimet në “Instagram” të cilat do të vendosnin nga klubi zikaltër se cili do të merrte çmiminnë mënyrë zyrtare rezultoi sulmuesi Dzeko.

Deko është në formën më të mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat