Pirlo bie dakord me kushtet

Futboll

Pirlo bie dakord me kushtet

Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 23:49
Pirlo bie dakord me kushtet

Andrea Pirlo pritet ta marrë drejtimin e Genoa.

Bëhet e ditur se Pirlo tashmë ka biseduar me krerët e Genoas dhe në parim është pajtuar me kushtet e ofruara.

Te Genoa i kanë ofruar Pirlos kontratë deri në verën e vitit 2023.

Pirlo te Genoa do ta zëvendësojë Davide Ballardinin që do të shkarkohet për shkak të rezultateve të dobëta.

Këtë edicion, Genoa ka vetëm një fitore në 11 ndeshje të luajtura në Serie A.

Pirlo është i papunë prej muajit maj kur u shkarkua nga Juventusi, përkundër që fitoi Kupën dhe Superkupën e Italisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat