Portieri gjerman është objektivi kryesor i Newcastles

Futboll

Portieri gjerman është objektivi kryesor i Newcastles

Më: 6 nëntor 2021 Në ora: 11:52
Portieri gjerman është objektivi kryesor i Newcastles

Me ardhjen e pronarëve të rinj, merkatoja e Newcastle premton çudira.

Sipas “Sky Deutschland”, ekipi anglez ka bërë një ofertë me një shifër prej 55 milion euro për portierin e Barcelonës, Andre Ter Stegen.

Portieri gjerman është objektivi kryesor për të ruajtur portën e tyre.

Nuk dihet ende se si do jetë reagimi i spanjollëve pas kësaj oferte, nuk dihet edhe se si do veprojë Xavi me ekipin e tij.

Por me këtë shifër prej 55 milion euro, Barcelona do të ishte e kënaqur për të lënë të largohet portierin 29-vjeçar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat