Vëllaznimi - Trepça, derbi i rivalëve të vjetër

Futboll

Vëllaznimi - Trepça, derbi i rivalëve të vjetër

Më: 7 nëntor 2021 Në ora: 11:45
Vëllaznimi - Trepça, derbi i rivalëve të vjetër

Përveç Superligës ditën e sotme do të zhvillohen edhe gjashtë sfida në dy grupet e Ligës së Parë, A dhe B.

Tri takime janë në program të zhvillohen në Grupin A dhe tri të tjera në Grupin B.

Trepça ’89 do të jetë nikoqire e Rahovecit, derisa në Gjakovë përballën rivalët e vjetër Vëllaznimi – Trepça.

Ndeshja tjetër në Grupin A zhvillohet në Brestovik, ku Besa pret Istogun.

Ndeshje shumë interesante na presin edhe në Grupin B, ku Kika pret Arbërinë, derisa Vllaznia përballet me Ramiz Sadikun.

Sfidë interesante është edhe ajo mes Ferizajt dhe Fushë Kosovës, shkruan gazeta Olle.

Grupi A

Trepça ’89 – Rahoveci
Besa – Istogu
Vëllaznimi – Trepça

Grupi B

Kika – Arbëria
Ferizaj – Fushë Kosova
Vllaznia – Ramiz Sadiku

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat