Driton Latifi shpërthen ndaj Kosovës: E turpshme... 

Futboll

Driton Latifi shpërthen ndaj Kosovës: E turpshme... 

Nga: K.Goca Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 20:48
Driton Latifi shpërthen ndaj Kosovës: E turpshme... 

Analisti i futbollit, Driton Latifi, shpërthen ndaj futbollistëve të Kombëtares së Kosovës.

Latifi është njohës i madh i futbollit, është i dëshpëruar me humbjen e Kosovës në miqësore nga Jordania, me rezultat 2:0  në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.    

“E turpshme... 

Ajo që kam thënë së problemet tona nuk përfundojnë me largimin e trajnerit, u pa sonte...

Pika e vetme pozitive ishte Kryeziu i cili priti gjate për rastin e tij dhe dha provimin, pa harruar edhe shpëtimin që na siguroi nga katastrofa Aro...

Për të tjerat nuk ia vlen te flitet ekipi ishte shterpe, paraqitje frustruese, mendjemadhësi e lojtarëve që rezultoi me gabime trashanike...

Duhen shumë ndryshime të lojtarët jo vetëm në shtab teknik... 

Ky ekip ka edhe problem me moralin, me këtë lojë nuk i meritojnë tifozët. 

Me këso paraqitje nuk mund të na zbehin dashurinë për përfaqësimin e Kosovës, por respektin për këta lojtar... 
Shume shumë keq...”
, kritikon Latifi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat