Rossi firmos në Itali

Futboll

Rossi firmos në Itali

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 23:55
Rossi firmos në Itali

Giuseppe Rossi është një nga pengjet e futbollit italian.

Sulmuesi i talentuar ka veshur fanellat e klubeve si Manchester United, Villareal, Fiorentina dhe Parma, teksa numëron 30 ndeshje dhe 7 gola me kombëtaren italiane.

Dëmtimet e shumta nuk e lejuan që të zhvillonte karrierën që meritonte. 34-vjeçari ndodhej pa ekip prej 1 janarit, datë kur i dha fund aventurës me amerikanët e Salt Lake.

Rossi është rikthyer në Itali dhe ka firmosur me skuadrën e Spal, që garon në Serie B. Sulmuesi ka firmosur deri në fund të sezonit, me opsionin e rinovimit me një tjetër vit nëse Spal ngjitet në elitën e futbollit italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat