Klopp nervoz, komenton sherrin me Artetën

Futboll

Klopp nervoz, komenton sherrin me Artetën

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 11:58
Klopp nervoz, komenton sherrin me Artetën

Jurgen Klopp ka folur për përplasjen me trajnerin e Arsenal, Mikel Arteta.

Incidenti ndodhi pasi Sadio Mane dhe Takehiro Tomiyasu patën një duel ajror për një goditje me kokë, me menaxherin e Arsenalit që bëri thirrje që ylli i Liverpoolit të ndëshkohej.

Klopp reagoi ndaj ankesave të stafit të Arsenalit dhe tha se është i lodhur nga trajnerët që sulmojnë sulmuesin Mane dhe kërkojnë ndëshkimin e tij pas çdo ndërhyrje.

“Nuk ishte e planifikuar – situata ishte që Sadio bëri një ndërhyrje të pastër, asnjëri nuk bëri faull dhe ata u ngritën dhe për mua është paksa e qartë se nuk kishte asgjë”, ka thënë fillimisht Klopp për BBC.

“Ai është thjesht një lojtar fizik – nuk mund ta bësh këtë, ndodh shumë shpesh dhe nuk është e drejtë. Kur ata ngrihen nga bankina është e vështirë të mos ngrihesh dhe të thuash diçka”.

“Ishte për situatën që nuk ishte faull nga Sadio [Mane], por bankina e Arsenalit u ngrit sikur të ishte një karton i kuq. Unë pyeta se çfarë duan në atë situatë”.

“Ne duhej të hiqnim Sadion kundër Atletico Madridit në Ligën e Kampionëve sepse ata donin që ai të merrte një karton të verdhë. Gjyqtari bëri shumë mirë në atë situatë – e meritova një karton të verdhë. Nuk ishte në rregull dhe kjo është ajo që thashë. Thjesht ndodhi në moment”.

“Nëse do të ishte një ndërhyrje e ashpër, ne jemi të gjithë kështu, por nuk ishte asgjë, ai as nuk e preku atë, ishin vetëm dy lojtarë që luftuan në ajër. Dhe reagimi i Artetës nuk ishte në rregull dhe kjo është ajo që unë thash”, përfundoi gjermani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat