E dashura e futbollistit sulmon tifozët

Futboll

E dashura e futbollistit sulmon tifozët

Më: 22 nëntor 2021 Në ora: 12:49
E dashura e futbollistit sulmon tifozët

Mateo Gabia bëri paraqitjen e tij të dytë këtë sezon për Milanin në sfidën me Fiorentinën, por për fat të keq nuk ishte një mbrëmje e mirë për të. Përveçse kuqezinjtë pësuan katër gola, mbrojtësi bëri gabime të mëdha.

Në ‘’Instagram’’, e dashura e Gabias, Federika Ruxheri, ka publikuar një mesazh të gjatë për të goditur tifozët e Milanit që kanë fyer qendërmbrojtësin për paraqitjen e tij. Ruxheri nuk është dakord me opinionet e disa prej tifozëve kuqezi që ngelën të zhgënjyer me performancën e futbollistit të tyre, por sipas saj kjo nuk e justifikon faktin që Gabia duhet të bjerë pre e fyrjeve.

“Më vjen turp që jam pjesë e së njëjtës racë njerëzore si njerëz injorantë dhe të frustruar, të cilët e shfryjnë zemërimin e tyre të ndrydhur mbi djemtë 20-vjeçarë, duke i dëmtuar ata.

Futbolli është një lojë dhe prandaj duhet konsideruar i tillë pavarësisht nga çdo performancë. Gjithkush është i lirë të shprehë mendimet e tij, por ka një kufi. Dinjiteti dhe respekti për njeriun janë linja që dallon një fans dhe një injorant dhe ja kush je ju”, ka shkruar e dashura e Gabias.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat