Sot hidhet shorti për “Play Off”-in e Kampionatit Botëror

Futboll

Sot hidhet shorti për “Play Off”-in e Kampionatit Botëror

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 11:12
Sot hidhet shorti për “Play Off”-in e Kampionatit Botëror

Sot (e premte) do të hidhet shorti për fazën e “Play Off”-it të Kupës së Botës.

Me fillim në orën 17:00, në Zyrih të Zvicrës do të hidhet shorti për Kombëtaret e Evropës.

10 kombëtaret që përfunduan kualifikimet në vendet e dyta, si dhe dy nga Liga e Kombeve do të marrin pjesë në short.

Gjashtë skuadrat me rekordin më të mirë të kualifikimit (pikët dhe diferencën e golave) vendosen në vazon 1 dhe gjashtë të tjerat do të futen në vazon 2.

Vazo 1: Itali, Portugali, Rusi, Skoci, Suedi, Uells.

Vazo 2: Austria, Republika Çeke, Maqedonia e Veriut, Polonia, Turqia, Ukraina.

Skuadrat në vazon 1 do të presin gjysmëfinalen në grupin e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat