Feronikeli kërkon lojtarin e 12-të ndaj Ballkanit

Futboll

Feronikeli kërkon lojtarin e 12-të ndaj Ballkanit

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 21:40
Feronikeli kërkon lojtarin e 12-të ndaj Ballkanit

Feronikeli në xhiron e 16-të luan si vendas ndaj skuadrës nga Suhareka, Ballkani, shkruan Sheshi. Bardhegjelbërit me portokallinjët do të luajnë të dielën (28 nëntor) në stadiumin “Rexhep Rexhepi” nga ora 13:00.

Të besuarit e Faruk Elshanit gjenden në pozitë të palakmushme, teksa zë vendin e fundit në Superligë me dhjetë pikë në 15-të xhiro. Industrialistët në duelin me Ballkanin kërkojnë nga tifozët të jenë të pranishëm dhe t’i përkrahin djemtë edhe në vështirësit të cilat gjenden në klubin e Feronikelit.

“Çdo ditë e më tepër, klubit i nevojitet përkrahja juaj, prandaj të dielën, ju ftojmë të gjithëve në stadium për të përkrahur skuadrën e Feronikelit, në ndeshjen ndaj Ballkanit.

Takimi zhvillohet ditën e diel, më 28 nëntor 2021, me fillim prej orës 13:00. Ti përkrahim edhe në ditë të vështira, ata që na dhuruan shumë gëzime e shumë trofe”, thuhet në njoftimin e Feronikelit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat