Një fitore e festuar si të ishte një titull për Stuttgartin

Futboll

Një fitore e festuar si të ishte një titull për Stuttgartin

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 00:05
Një fitore e festuar si të ishte një titull për Stuttgartin

Një fitore e festuar si të ishte një titull për Stuttgartin.

Kështu u festua triumfi nga skuadra e Matarazzo e cila mundi në shtëpi 2-1 Mainzin në një ndeshje shumë të rëndësishme që mund të shërbejë për të ndryshuar sezonin e tyre.

 Në krizë të thellë dhe afër fundit të tabelës,

Stuttgart kishte nevojë për pike dhe ndaj Mainz arriti të merrte maksimumin teksa triumfoi 2-1 me golat e Ito në 21’ dhe Sosa në 51’.

Goli i Hack në 38’ për miqtë nuk pati vlerë pasi Stuttgart arriti të mbronte rezultatin dhe me 3 pikët e fituara pas 5 javësh rezultate negative, merr frymë dhe ngjitet në vendin e 13-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat