Barcelona arrin marrëveshje me Torresin

Futboll

Barcelona arrin marrëveshje me Torresin

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 00:58
Ferran Torres

Ferran Torres është i zgjedhuri për Barcelonën pasi ata kërkojnë të forcojnë vijën e tyre të parë dhe mund të nisin një lëvizje për sulmuesin e Manchester City.

Trajneri i ri i Barçës, Xavi Hernandez dëshiron të shtojë një sulmues në skuadrën e tij në janar dhe Torres është shfaqur si një objektiv kryesor.

Reprezentuesi spanjoll është po aq i etur për lëvizjen dhe i ka kërkuar Cityt ta lirojë atë, me trajnerin Pep Guardiola të gatshëm të sanksionojë marrëveshjen me kusht që klubet të arrijnë një marrëveshje për një tarifë.

Agjenti i spanjollit ishte në zyrat e Barcelonës të martën e kaluar për të shtyrë lëvizjen përpara, me drejtorin e futbollit Mateu Alemany që udhëtoi për në Mançester këtë javë.

Tashmë ka një marrëveshje mes Barcelonës dhe lojtarit, por të dy klubet nuk kanë arritur marrëveshje.

Barcelona i ka premtuar anësorit një rol të rëndësishëm në skuadër, diçka që ai mendon se nuk e ka arritur në Angli nën drejtimin e Pep Guardiolës.

Pala spanjolle shpreson që një marrëveshje mund të arrihet në janar, por kjo mund të varet nga kërkesat e “qytetarëve” duke pasur parasysh statusin e tyre të pasigurt financiar, të paktën deri në realizimin e shitjeve.

Pavarësisht vështirësive, Barcelona po ndjek një lëvizje për Ferranin, i cili kushtoi 25 milionë euro kur u largua nga Valencia për t’u transferuar në Etihad Stadium, plus bonuse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat