Prishtina në Lipjan sfidohet nga Ulpiana

Futboll

Prishtina në Lipjan sfidohet nga Ulpiana

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 11:01
Prishtina në Lipjan sfidohet nga Ulpiana

Sot do të zhvillohet një ndeshje në BKT Superligën e Kosovës në kuadër të javës së 16-të.

Përballje interesante është edhe ajo në Lipjan, ku Ulpiana e pret Prishtinën, duke shpresuar në befasi.

Kryeqytetasit janë aktualisht në vendin e pestë me 21 pikë, ndërsa Ulpiana në të shtatin me 17 sosh.

Ndeshja e parë e zhvilluar në kryeqytet ishte mbyllur baras 1-1.

Ndeshja fillin në orën 13:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat