Lewandowski ka një tifoz më shumë

Futboll

Lewandowski ka një tifoz më shumë

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 12:40
Lewandowski ka një tifoz më shumë

Arkadiusz Milik voton Robert Lewandowski për “Topin e Artë” të vitit 2021. Sulmuesi i Marseille, bashkombas i qendërsulmuesit të Bayern Munich, është jashtëzakonisht i sigurt në shanset e fitores së shokut të kombëtares, duke iu referuar trofeut të “France Football”.

Duke folur në një intervistë për “Prime Video”, Milik tha fjalën e tij për çmimin që nuk u akordua vitin e kaluar për shkak të pandemisë së Covid-19:  “Lewandowski do ta fitojë ‘Topin e Artë’, unë kam shumë besim.

Ai e meriton. Nuk e di me të vërtetë se si mund t’i shpëtojë. Vitin e kaluar ‘France Football’ nuk e dha trofeun, në dy sezonet e fundit Robert ka qenë më i miri, ka fituar shumë. Për mua e meriton ta fitojë”.

Për të kuptuar se si do të përfundojë nuk do të duhet shumë kohë, pasi të hënën e 29 nëntorit do të shpërndahen zyrtarisht të gjitha çmimet e “France Football” për vitin 2021.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat