Vushtrria kampion vjeshtor 

Futboll

Vushtrria kampion vjeshtor 

Nga: K.G. Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 15:10
Vushtrria kampion vjeshtor 

Vushtrria është kampion vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi B.

Vushtrria përfitoi nga barazimi i Ferizajt me Arbërinë, kësisoj merr kreun me 26 pikë. 
Vushtrria fiton derbin në Prishtinë, me rezultat 1:0 kundër Ramiz Sadikut. Shënues Daut Maxhuni.  

Vushtrria kryeson me 26 pikë, pasojnë Ferizaj 24, Arbëria 23, Ramiz Sadiku 22, 2 Korriku 22, Fushë Kosova 17, Flamurtari 17, Kika 15, Vllaznia 13, dhe Vitia 10.

Java e 14-të, grupi B

2 Korriku – Flamurtari 1:0
Ramiz Sadiku – Vushtrria 0:1
Ferizaj – Arbëria 0:0
Vllaznia - Fushë Kosova 0:2
Kika – Vitia 4:0

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat