Trepça ’89 dëshpëron, Trepça fiton në Drenas e Besa demolon Vëllaznimin

Futboll

Trepça ’89 dëshpëron, Trepça fiton në Drenas e Besa demolon Vëllaznimin

Nga: Kemajl Goca Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 15:40
Pamje nga ndeshje Besa - Vëllaznimi

Trepça ’89 është kampion vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në Grupin A.

Futbollistët e ’89-shit zhgënjyen si vendas, duke pësuar humbje me rezultat 2:1 nga Istogu, në ndeshjen e javës së 14-të.

Trepça fiton në udhëtim, me rezultat 2:0 ndaj Drenasit, ndërsa Besa nga Peja demolon me 3:0 Vëllaznimin nga Gjakova.  

Trepça ’89 kryeson me 27 pikë, pasojnë Trepça me 22 pikë, Onix 21, Vëllaznimi 21,  A&N 19, Liria 19, Istogu 16, Rahoveci 15, Drenasi 15 dhe Besa 11.

Rezultatet, grupi A

Liria – Rahoveci 2:2
Trepça ‘89 – Istogu 1:2
A&N – Onix 2:0
Drenasi – Trepça 0:2
Besa – Vëllaznimi 3:0

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat