Arsenal dhe Tottenham në garë për yllin e Juventusit

Futboll

Arsenal dhe Tottenham në garë për yllin e Juventusit

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 16:00
Dejan Kulusevski

Juventusi dëshiron që ta shesë këtë janar Dejan Kulusevskin.

Dy skuadrat angleze Arsenal dhe Tottenham i janë futur garës për të siguruar shërbimet e sulmuesit anësorë të Juventusit Dejan Kulusevski, raporton “Calciomercato”.

Sulmuesi suedez në të kaluarën ka qenë i lidhur me një transferim të mundshëm te Paris Saint-Germain dhe Manchester City, por interesimi për të tani ka rënë dukshëm, “Topçinjtë” dhe Tottenham tani kanë shprehur interesim serioz në shërbimet e Kulusevskit dhe dëshirojnë që ta transferojnë atë në Premier Ligën angleze.

Sidoqoftë, gjigandi italian Juventus do të pranojë që ta shes Kulusevskin vetëm nëse arrin ndonjë ofertë në regjionin e 35 milionë eurove.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat