Gabriel i lumtur për golin e parë këtë sezon

Futboll

Gabriel i lumtur për golin e parë këtë sezon

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 17:13
Gabriel Martinelli

Gabriel Martinelli shënoi golin e tij të parë këtë sezon për të vulosur fitoren 2-0 ndaj Newcastle të shtunën, duke shënuar vetëm 90 sekonda pasi zëvendësoi shënuesin tjetër Bukayo Saka.

Në fakt, ishte goli i parë e brazilianit në Premier Ligë në Emirates Stadium që nga janari 2020, rreth 679 ditë më parë.

20-vjeçari realizoi me mjeshtëri të madhe ndaj Martin Dubravka nga krosimi i Takehiro Tomiyasu.

Gabi ka pasur më pak se 15 minuta aksion në Premier Ligë që nga fundi i gushtit, por i tha “Arsenal Media” pas ndeshjes se ai po jepte me durim kohën e tij.

“Po, duhet të jem i durueshëm siç them gjithmonë, nëse luaj 10 ose 20 minuta, duhet të luaj mirë dhe të jem gati për të luajtur."

“I dua tifozët, jam shumë i lumtur që jam këtu, duke luajtur për këtë klub dhe jam shumë i lumtur për fitoren."

“Ne e dinim që ndeshja do të ishte e vështirë, por ne erdhëm të përgatitur për ndeshjen dhe jam shumë i lumtur."

“Të them të drejtën nuk e mbaj mend! (golin)”, shtoi ai. “Mendoj se Martin ia luajti topin Tomit dhe unë thjesht mendova ‘do të shkoja në zonë dhe do të përpiqesha ta godas me kokë’ dhe përfundova topin. Jam i lumtur që shënova golin”, përfundoi braziliani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat